Використання налагоджувача в Visual с++

Коли використовувати відладчик

Налагодження-це процес видалення помилок програмие ніколи не може бути повністю завершений, тому що "завжди є одна остання помилка".Однак, це можливо, щоб видалити всі помилки, за винятком останнього.Для цього використовувати відладчик може бути дуже корисним.Це програма розроблена, щоб дозволити вам покроково інструкцій у іншій програмі і вивчити стан цієї програми на кожному кроці.

Налагодження починається, як тільки ви не замислювалися, чому ваша програма не робить результати, які ви хочетеерше, що потрібно зробити, це бути впевнені, що ваш C/C++ код компілюється і посилання без помилок.Якщо повідомлення про помилку виникає, ваш код повинен бути змінений так, що це не відбувається.

Друге, що потрібно зробити, це вивчити ваш код і порівняйте результати з тим, що ви фактично отримуєтеуває, однак, що ретельне вивчення Кодексу не виявлено ніяких помилок.Потім ви хочете вставити якийсь код налагодження.Це може складатися з операторів assert, щоб переконатися, що змінні мають значення, які ви очікуєте їх у певні моменти у вашій програмі (наприклад,стверджую ( н > 0) ). Якщо твердження терпить невдачу, програма зупиняється з повідомленням про помилку.

Налагодження коду може також складатися з заяви, щоб роздрукувати (використовуючие абоу coutзначення певних змінних в певних місцях в коді, щоб дати вам інформацію про те, що відбувається, коли програма запущенакщо цього досі не кидає ніякого світла на помилку, то це час, щоб запустити відладчик.

Що таке відладчик можна зробити

  • Крок через програму один оператор, або "за" чи "у" функції.
  • Запустити програму до певного моменту (або з курсором або "бряк"), а потім зупиниться.
  • Показати значення (зміст) змінних в кожній точці під час виконання програми.

                                                                                                  Використання Visual C++ відладчик

Це відноситься до версії 5 і 6 компілятор Microsoft Visual з++.
Відладчик в інших версіях може відрізнятися в деяких відносинах.

Використовувати відладчик в Visual C в середовищі програмування с++ необхідно мати компіляції і компоновки вашої програми з допомогою налагодження установки (не "релізу" конфігурації).Конфігурація налаштовується за допомогою параметрів менюПобудувати | Встановити Активну КонфігураціюЦе конфігурація за замовчуванням, так що Ви не повинні встановити його, якщо ви змінили конфігурацію для "звільнення".

Як правило, це не корисно покрокове виконання інструкцій у програмі, починаючи з першої заяву вголовна()Краще мати програму, поки не добереться до тієї частини коду, де ви думаєте, що помилка знаходиться.Існує два способи вказати відладчику виконати в даний моменти можете встановити курсор у те місце в коді і пресПоєднання Клавіш Ctrl-Ф10 (або використовуватиПобудувати | запустити налагодження | запуск до курсору). Програма буде запущена в налагоджувач і якщо все піде добре, він буде зупинятися на місці в код, який ви вибрали, і відладчик Windows буде відкритовичайно, можливо, що програма може завершитися раніше передбачуваного місце зупинки дійти.У цьому випадку, вибрати місце раніше в програмі.

Другий спосіб вказати відладчику, щоб добігти до місця в коді, які ви хочете перевірити, є встановлення "точки зупинки" немає.Щоб встановити точку зупинки, помістіть курсор в потрібне місце та натиснітьФ9 (або використовуватиПравою кнопкою миші | Вставити/видалити точку зупину). Якщо точка зупинки була встановлена, тоді ви можете видалити його, помістивши курсор поруч з ним і натиснітьФ9. (Точки зупину також може бути відключений з допомогоюФ9 абоПравою кнопкою миші | відключити точку зупину.) Після того, як ви встановите точку зупину, потім натиснітьФ5 (або використовуватиПобудувати | Почати Налагодження | Йтищоб відладчик запустити програму і зупинити на точки зупинки, після чого відладчик вікна відкриті (якщо вони відкриті).

Вікна в нижній лівій і правій нижній частині екрана утримуйте імена змінних та значеньТі, у лівому вікні включати локальні змінні для функції, яка виконуєтьсяТі, у правому вікні-користувацькі змінніЩоб задати змінну, натисніть на ліву частину першу порожню рядок введіть ім'я змінноїПісля натискання клавіші Enter значення цієї змінної (якщо це має значення) буде відображатисяПотім ви можете подивитися, як відображається змінні змінюються в ціні, так як виконання програми триває.

Натиснувши клавішу F1 викликає контекстну довідкуНаприклад, він говорить нам різницю між "авто" змінних "місцеві жителі" змінних:

На вкладку Автоматичне відображення інформації про змінні, що використовуються в поточному звіті і Попередню заяву.
На вкладці локальні відображає інформацію про змінні, які є локальними для поточної функції.

Щоб переглянути значення змінної без необхідності введіть ім'я, встановіть курсор десь усередині імені змінної та натиснути шифт-Ф9 (або "налагодження" | "швидка перевірка").

Ви можете продовжити виконання програми в декількох напрямкахНайпростіший-натиснути клавішу F10 (або налагодження | крок з обходом), щоб виконати наступний оператор (який позначається маленької жовтою стрілкою в лівому полі вікна коду). Натиснувши клавішу F10 неодноразово кроків через послідовні програми звітності. Бути присутнім на інформацію, наведену в нижній частині вікнаНаприклад, якщо ви в заяві

якщо ( ( J = ати(буфера) ) >= 2000 )

(який перетворює рядок убуфер в ціле, зберігає значення змінноїДж і порівнює це з 2000 роком), то після натискання на клавішу F10 ви будете проінформовані, як отримати значення, що повертаєтьсяятвой().

Якщо ви знаходитесь в функції виклику потім клавішу F10 причини, виконувана функція і коли відладчик повертає контроль вас з наступної інструкції. При виклику функції ви можете натиснути клавішу F11 (або налагодження | крок з заходом), щоб увійти в цю функцію (якщо код цієї функції був складений у "налагодження" режим). Потім ви можете використовувати клавішу F10 покрокове виконання інструкції в цій функції. Коли ви перебуваєте усередині функції, ви можете натиснути шифт-Ф11 (або налагодження | крок), щоб запустити до кінця функції і повертаємося до того місця, де була викликана функція.

При запуску відладчика він відкриває вікно виводу програми, так що ви можете перемикатися між відладчиком і це вікно, щоб побачити, що програма посилає на екран.

На додаток до Ф10Ф11 і шифт-Ф11 ви можете використовувати сполучення клавіш Ctrl-F10 і (або налагодження | запуск до курсору), щоб добігти до позиції курсору. Ви також можете встановити додаткові точки зупину і використовувати клавішу F5 (або налагодження | йти), щоб працювати з кожним по черзіВи можете мати кілька точок зупину активна, і ви можете відключити або видалити їх, помістивши курсор на них і натиснути клавішу F9.

Якщо ви хочете побачити визначення змінної розмістіть курсор на ім'я змінної і використовувати праву кнопку миші | перейти до визначенняМоже статися так, що відладчик скаже вам, що він не може цього зробити, поки не створена база даних браузера, і в цьому випадку скажете їй зробити це.

Браузер-це корисний інструмент, який можна використовувати для отримання ухвали будь змінної у вашій програмі і місця в програмі, де ця змінна використовується (змінну "посилання"). Ви можете викликати його з допомогою інструменти | Джерело браузері.

Якщо ваша програма приймає аргументи командного рядка, то під час налагодження ви можете встановити їх за допомогою проекту | параметри | налагодження | аргументи програми.

Щоб запустити програму від початку, натисніть сполучення клавіш Ctrl-шифт-Ф5 (або налагодження | Перезавантаження).

Щоб зупинити відладчик і повернутися в режим редагування використовуйте клавішу Shift клавішу F5 (або клацніть налагодження | зупинити налагодження).

Ф5

 

Почати виконання програми до точки зупинки.

Шифт-Ф5

 

Зупинити налагодження і повернути програму у режим редагування.

Поєднання Клавіш Ctrl-Шифт-Ф5

 

Перезапустіть програму в режимі налагодження.

Ф9

 

Увімкнути, вимкнути або видалити точку зупину.

Шифт-Ф9

 

Отримати значення змінної.

Ф10

 

Виконання поточного оператора або виклику функції.

Поєднання Клавіш Ctrl-Ф10

 

Запустити програму в точку, де знаходиться курсор.

Ф11

 

Якщо поточний оператор є викликом функції, крок в функцію.

Шифт-Ф11

 

Якщо виконання функції, біжимо до кінця і повернення викликає заявою.